Hangulati túlélőkalauz
Amikor új érzés számodra, hogy egy kis élet alakul benned, jobban figyelsz arra, mit eszel, mit csinálsz, elgondolkodsz a jövő dolgai felett, álmodozol róla, milyen lesz majd az élet anyaként, hogyan alakul át a család.
Nyugodtabb leszel, ha az alábbi tippeket elolvasod:
Tudatosítsd magadban, hogy a gondolataid, hangulatváltozásaid normálisak, hormonváltozásaidnak és a megváltozott jelennek és jövőnek köszönhetően. Semmi szégyellnivaló nincs abban, hogy az első időszak nem zökkenőmentes.
Gondolj arra, hogy a most átélt érzések sem tartanak örökké. Általában a kellemetlen időszak akár három hónapig is eltarthat. Nehéz pár hét után arra gondolni, hogy egyszer majd lesz jobb is, de sose felejtsd el: egyszer véget ér.
Keress hasonló helyzetű kismamákat, de a védőnőd vagy internetes tájékozódás, szakértők, fórumok, segítségével biztosan találsz olyan nőket, akikkel eszmét cserélhettek. Megnyugtató lehet, ha mások is elmesélik hasonló érzéseiket, félelmeiket, és megértik a tiedet.
Próbálj higgadt maradni, ne magyarázz túl egyes jelenségeket, mikor ismeretlen érzéseid vannak, ne hagyd, hogy a sok új információ pánikba ejtsen. Azon kívül, hogy indokolt esetben orvosoddal, védőnőddel konzultálsz, találkozz, beszélgess tapasztalt anyákkal is. Meg fogsz lepődni, hogy mennyien mentek már keresztül hasonló nehézségeken. Nagyszerű ötleteket, tippeket is kaphatsz érettebb nőtársaidtól, akár édesanyádtól is, hogyan éld át ezt az időszakot.
Fogadd el, hogy helyzeted kicsit kötöttebbé válik, de meglátod, fokozatosan hozzászoksz a bébi érkezéséhez mind testileg, mind lelkileg.
Ajánló
GYORSKERESŐ
mom ON board
babamama CSOMAG #mindengyermekegyenlő
babamama CSOMAG - TÁMOGATÓI PROGRAM #mindengyermekegyenlő
Napi
Ha boldogan szeretnénk élni, meg kell őriznünk optimizmusunkat. Ha sikereket akarunk elérni, hinnünk kell képességeinkben. Ha szeretetre vágyunk, nem vezérelhet bennünket a gyűlölet. Ami sugárzik belőlünk, amit hangoztatunk, hasonló formában visszajut hozzánk.